Najważniejsze projekty i działania Stowarzyszenia Magia Podlasia:

 1. Współpraca z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną przy prowadzeniu działań promocyjnych Województwa Podlaskiego m.in. specjalnych kampanii np. dotyczących Szlaku Rowerowego „Green Velo”. W tym celu wykorzystywany był także fanpage Magii Podlasia. Na zakończenie projektu w ramach materiałów powstał album „Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo – album„.
 2. Realizacja projektu przeprowadzonego wspólnie z UMWP – Kampania promocyjna projektów zrealizowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – z wykorzystaniem social media #PoznajPROW. Podczas projektu Magia Podlasia prowadziła warsztaty fotografii krajobrazowej w Tykocinie. Efekty można obejrzeć na
  Blogerzy promują Podlasie na Instagramie, Ciekawostki, Wiadomości Białystok Online Portal Miejski Białystok
 3. Projekt i wystawa fotograficzna dokumentująca tradycje regionalne: „Święte kąty Podlasia„. Wystawa fotograficzna opowiadająca o ginącej tradycji w prawosławnych domach.
 4. Promocja i dokumentacja fotograficzna wydarzeń organizowanych przez Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, m.in. Festiwalu Podlasko – Poleskie Spotkanie Żniwne „Oleń po boru chodit”.
 5. Udział w realizacji projektu „Podlaskie Travel„. W ramach projektu wykorzystano zdjęcia Magii Podlasia. Projekt był realizowany z wykorzystaniem kilku kanałów internetowych, m.in.
  1. Bloga „Podlaskie Travel Podlaskie – zasil się naturą„, profilu Facebook, kanału Instagram, profilu LinkedIn;
  2. Serwisu z filmami VIDEO – „PULS. Zasil się naturą„. Zrób sobie przerwę. Zanurz się w obrazach i dźwiękach podlaskiej natury – zasil się u źródła;
 6. Jednym z największych projektów było współautorstwo albumu „Kolory Prawosławia: Polska„. Zdjęcia Adama Falkowskiego, Tomasza Poskrobko oraz Pawła Tadejko stanowiły znaczny wkład do albumu. Wystawa pokazywana była w wielu miejscach na świecie (m.in. w kilku krajach Europy) a także w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
  Wystawa 'Kolory Prawosławia. Polska od dziś w Europarlamencie