Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie otrzymało Nagrodę Specjalną w pierwszej edycji konkursu „Podlaskie Otwarte”.

Konkurs „Podlaskie Otwarte” ma na celu dostrzeżenie oraz docenienie osób i instytucji, które aktywnie działają na rzecz województwa podlaskiego i swoim działaniem wpisują się w strategię rozwoju regionu. – Przede wszystkim realizując strategię rozwoju województwa podlaskiego zadbać o miejsca pracy w naszym regionie, zadbać o rozwój infrastruktury w naszym regionie, zadbać o aktywność naszych obywateli, zadbać o to, żebyśmy byli chętnie odwiedzani zarówno turystycznie, jak również przez inwestorów z ich przedsięwzięciami w naszym regionie – mówi Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Finał pierwszej edycji konkursu „Podlaskie Otwarte” – TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A.

W roku 2011 Ewa Zwierzyńska z Magii Podlasia otrzymała dyplom uznania od Ministra Kultury za teksty na mapakultury.pl utrwalające tożsamość regionalną Podlasia.

Działania stowarzyszenie zostały zauważone przez firmy monitorujące aktywność marek w Internecie. Magia Podlasia jest z najprężniej działających profili regionalnych, co zostało dostrzeżone np. w raportach fanpage trends firmy Sotrender.

W 2016 roku podczas konferencji „Dobre praktyki tworzenia marek terytorialnych„, zorganizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Pan Jacek Pogorzelski podawał Magię Podlasia jako przykład dobrych praktyk działań w social media i element działań strategicznych w promocji marek regionalnych.