Zwycięzcy konkursu instagramowego na najpiękniejsze zdjęcia z Podlasia wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Można powiedzieć, że blogerzy promują Podlasie na Instagramie.

Urząd marszałkowski zorganizował konkurs, który polegał na publikowaniu zdjęć z naszego województwa na Instagramie i oznaczaniu ich odpowiednim hasztagiem (#poznajPROW). Autorzy najlepszych, wzięli udział w warsztatach fotografii krajobrazu. Poprowadzili je związani z grupą fotograficzną Magią Podlasia Paweł Tadejko, Piotr Świderski oraz Tomasz Poskrobko. Od 19 do 21 czerwca 2015 w Tykocinie fotografowie Magii Podlasia uczyli m.in. sztuki robienia zdjęć pod słońce 😉 Ale tak bardziej serio było o fotografii krajobrazowej, portretowej i wszelakiej.

W warsztatach uczestniczyli m.in. autorzy blogów Gapie na Mape / Szukając Magii, Nebule  / Warsztaty z mistrzami z Magii Podlasia oraz Katarzyna Perek, która współtworzy blog Żudit / Wysoki Sądzie, chciałabym móc zostać na Podlasiu.

Konkurs miał propagować działania społeczno-edukacyjne w zakresie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego oraz promować województwo podlaskie jako atrakcyjne turystycznie, także z perspektywy przyrodniczej. Uczestnicy fotografowali projekty zrealizowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w województwie podlaskim.